هفته نهم ليگ برتر فوتبال (جام خليج فارس) پرسپوليس به دنبال انتقام
روزنامه جمهوري اسلامي
07/07/1390
سرويس خبر: ورزشي
هفته نهم ليگ برتر فوتبال (جام خليج فارس)
پرسپوليس به دنبال انتقامهفته نهم مسابقات فوتبال ليگ‌برتر (جام خليج فارس) در شرايطي از روز جمعه آغاز مي‌شود كه پرسپوليس براي تداوم آرامش فعلي در انديشه پيروزي برابر جوانان شگفتي‌ساز صباي قم است و در تبريز هم نبرد تيم‌ قلعه‌نويي با شاگردان قعرنشين بلاژويچ ديدني خواهد بود.
رقابت‌هاي هفته نهم ليگ برتر باشگاه‌هاي كشور (جام خليج فارس) روز جمعه فردا با برگزاري پنج مسابقه آغاز مي‌شود و در روزهاي شنبه و يكشنبه هفته آينده با انجام چهار مسابقه به پايان مي‌رسد. در روز نخست اين هفته بازي پرسپوليس و صبا در ورزشگاه آزادي مهم‌ترين ديدار محسوب مي‌شود. تراكتورسازي هم پس از نتايج غيرمنتظره اخير قصد پيروزي برابر مس قعرنشين را دارد و دايي و جلالي در نبردهاي خانگي در انديشه پايان دادن به ناكامي‌ها هستند. ديدارهاي ديگر روز نخست از هفته نهم هم جذابيت‌هاي خاصي دارد كه در زير به‌ آنها اشاره مي‌شود:
پرسپوليس - صباي قم
انتخاب مديرعامل و هيئت مديره، بازگشت علي پروين و در نهايت پيروزي در شيراز با درخشش علي كريمي و وحيد هاشيمان، آرامش را فعلا به جمع سرخپوشان پايتخت بازگردانده است. آنها كه در چند روز گذشته شرايط مطلوبي داشتند، روز جمعه بايد برابر تيم جوان و شگفتي‌ساز عبدالله ويسي به ميدان بروند. پيروزي در اين ديدار پرسپوليس را به رده‌هاي بالاتر جدول مي‌رساند و روزهاي بهتري را براي آنها رقم مي‌زند اما قطعا رسيدن به سه امتياز اين بازي كاري بسيار دشوار است.
در سوي ديگر ميدان صباي قم هم نمي‌خواهد جايگاه دوم جدول را از دست بدهد، به همين دليل در انديشه شگفتي‌سازي در اين بازي و ناكامي استقلال در انزلي است، تا بتواند در پايان هفته نهم لقب صدرنشين ليگ را به خود اختصاص دهد. البته نبايد فراموش كرد پرسپوليس فصل گذشته در دو ديدار رفت و برگشت مغلوب صبا شد و شاگردان استيلي در صدد جبران آن شكست‌ها هستند، ضمن اينكه اين احتمال وجود دارد، پس از استقلال، صبا سومين باخت متوالي را به سرخپوشان تحميل كنند.
تراكتورسازي تبريز - مس كرمان
پس از شكست خانگي برابر نفت تهران در هفته هفتم، تراكتورسازي در آبادان شكست را با تساوي عوض كرد اما اين نتيجه هم براي هواداران متعصب و شخص قلعه‌نويي رضايت بخش نيست. آنها در اين هفته براي جبران ناكامي‌ها ميزبان مس قعرنشين هستند و با پيروزي در اين ديدار مي‌توانند جايگاه خود در جدول رده‌بندي را حفظ و يا ارتقا بخشند. نارنجي‌پوشان كرماني كه هفته گذشته به دليل ديدار حساس سپاهان در ليگ قهرمانان، به جاي بازي تنها تمرين كرده‌اند، در انديشه كسب نخستين پيروزي با بلاژويچ و خروج از بحران فعلي هستند اما آيا اين مربي كروات مي‌تواند تيم قلعه‌نويي را شكست دهد و يا باز هم بايد به قعرنشيني در ليگ ادامه دهد.
راه‌آهن - صنعت نفت آبادان
شاگردان علي دايي در چهار ديدار گذشته نتوانسته‌اند به نتايج قابل قبولي دست يابند، آنها در سه هفته متوالي پيروزي را در دقايق پاياني با تساوي عوض كردند و در هفته گذشته هم در رشت مغلوب داماش شدند تا از 12 امتياز تنها 3 امتياز كسب كنند. قطعا آنها در اين بازي خانگي به فكر پيروزي برابر شاگردان پيرواني هستند تا از اين وضعيت نجات پيدا كنند. البته تيم پرنوسان آباداني‌ها كه پس از پيروزي در زمين انزلي در ورزشگاه خانگي برابر تراكتورسازي پيروزي را با تساوي عوض كرد هم مي‌تواند روز سختي را براي راه‌‌آهني‌ها رقم بزند.
فولاد خوزستان - فجرسپاسي شيراز
تيم جلالي در پنج هفته گذشته در حسرت پيروزي است و آخرين برد اين تيم در ليگ برتر به هفته سوم برابر نفت تهران باز مي‌گردد. آنها اكنون در رده دوازدهم جدول ايستاده‌اند، گرچه با تيم پنجم جدول، سپاهان، تنها اختلاف دو امتيازي دارند. حريف فولاد تيم فجرسپاسي است كه هفته گذشته با شكست خانگي در ثانيه‌هاي پاياني برابر پرسپوليس، اين تيم تهراني را از بحران خارج كرد. آيا اين اتفاق براي فولاد رخ خواهد داد و يا اين بار فجر است كه حسرت برد فولادي‌ها را به شش ديدار مي‌رساند.
شاهين بوشهر - داماش گيلان
تيم بدون مديرعامل شاهين بوشهر با هدايت حميد درخشان توانسته است عملكرد قابل قبولي را در ليگ از خود ارائه دهد و در اين فصل در ورزشگاه خانگي موفق شده برابر تيم‌هاي صباي قم و پرسپوليس پيروز شده و ذوب‌آهن را متوقف كنند. البته آنها هم در سه ديدار گذشته طعم پيروزي را نچشيده و قطعا روز بسيار سختي را برابر تيم احيا شده داماش پيش رو دارند. داماش كه هفته گذشته توانست با هدايت سرمربي جديدش ابراهيم قاسمپور به دومين پيروزي در ليگ دست يابد، براي فرار از مربع قعرنشينان به فكر پيروزي در بوشهر است؛ سه امتيازي كه بسيار سخت به دست مي‌آيد اما براي اين تيم نجاتبخش خواهد بود.
برنامه كامل ديدارهاي هفته نهم رقابت‌هاي فوتبال ليگ‌برتر باشگاه‌هاي كشور به شرح زير است:
جمعه - 8/7/90
* راه آهن شهرري - صنعت نفت آبادان، ساعت 17:30، ورزشگاه اكباتان تهران
* تراكتورسازي تبريز - مس كرمان، ساعت 18:30، ورزشگاه يادگار امام (ره) تبريز
* پرسپوليس تهران - صباي قم، ساعت 18:15، ورزشگاه آزادي تهران
* فولاد خوزستان - فجرسپاسي شيراز، ساعت 18:30، ورزشگاه تختي اهواز
* شاهين بوشهر - داماش گيلان، ساعت 18:30، ورزشگاه شهيد بهشتي بوشهر
شنبه - 9/7/90
* مس سرچشمه كرمان - شهرداري تبريز، ساعت 18، ورزشگاه شهيد باهنر كرمان
* ملوان بندرانزلي - استقلال تهران، ساعت 18:15، ورزشگاه تختي بندرانزلي
يكشنبه - 10/7/90
* سايپاي البرز - سپاهان اصفهان، ساعت 17:15، ورزشگاه انقلاب كرج
* ذوب آهن اصفهان - نفت تهران، ساعت 19:15، ورزشگاه ذوب آهن فولادشهر
برنامه بازيها و اسامي داوران هفته نهم ليگ برتر فوتبال
جمعه 8 مهر
تراكتورسازي تبريز - مس كرمان - ورزشگاه يادگار امام (ره) تبريز - ساعت 17:45
عليرضا فغاني-داوود رفعتي-حسين طالقاني-رضا كرمانشاهي-ناظر:سعيد بطحائي
راه آهن - نفت آبادان - ورزشگاه اكباتان تهران - ساعت 17:30
شاهين حاج بابايي-رضا سخندان-غلام آموزگار-منصور نوري-ناظر:جواد تقي پور
فولاد خوزستان - مقاومت شهيد سپاسي - ورزشگاه تختي اهواز - ساعت 18:30
محسن قهرماني-آرمان اسعدي-سعيد قاسمي-ايرج ساعدي-ناظر:اسماعيل صفيري
پيروزي - صباي قم - ورزشگاه آزادي تهران - ساعت 18:15
احمد صالحي-حسين كامراني فر-علي ميرزا بيگي-اشكان خورشيدي-ناظر:محمد فلاح
شاهين - داماش - ورزشگاه شهيد بهشتي بوشهر - ساعت 18:30
محمود رفيعي-محمدرضا منصوري-سجاد طوري-پيمان فرخي مهر-ناظر:زاهد بحريني
شنبه 9 مهر
مس سرچشمه - شهرداري - ورزشگاه شهيد باهنر كرمان - ساعت 18
جمشيد دانش مهر-محمدرضا اميني-محمدرضا غنو-رحيم مهر پيشه-ناظر:ايرج نظري
ملوان - استقلال - ورزشگاه تختي انزلي - ساعت 18:15
سعيد مظفري زاده-رسول فروغي-محسن فريماني-محمد ملكي-ناظر:غلامرضا بهروان
يكشنبه 10 مهر
سايپا - فولاد مباركه سپاهان - ورزشگاه انقلاب كرج - ساعت 17:15
سعيد بخشي زاده-مجيد شمس-حميد غمزه-فرشيد افشار-ناظر:سيامك بخشي
ذوب آهن - نفت تهران - ورزشگاه ذوب آهن فولاد شهر - ساعت 18:30
حسن تركي-تورج عيوض محمدي-حسن يوسفي-البرز حاجي پور-ناظر:مسعود عنايت

http://www.jomhourieslami.com/1390/13900707/13900707_05_jomhori_islami_warzeshi_0001.html