ادامه محكوميت هتك حرمت مرقد حجربن عدي
روزنامه جمهوري اسلامي
19/02/1392
سرويس خبر: داخلي
ادامه محكوميت هتك حرمت مرقد حجربن عدي


علما، دانشگاهيان، اصناف، كسبه و بازاريان، احزاب و جريانهاي سياسي و فرهنگي و طلاب و مدرسان حوزه در استانهاي كشور با صدور بيانيه و تجمع هتك حرمت مرقد حجربن عدي را محكوم كردند.
به گزارش واحد مركزي خبر دانشگاه‌ها، مراكز ديني و مذهبي، سازمان‌ها و نهادها با صدور بيانيه‌هايي عمل شنيع هتك حرمت صحابي جليل‌القدر رسول گرامي اسلام و حضرت علي(ع) را محكوم كردند.
دانشجويان دانشگاه علامه طباطبايي با صدور بيانيه‌اي اين جنايت بزرگ را به شدت محكوم كرده‌اند.
در اين بيانيه آمده است:دانشجويان دانشگاه علامه طباطبايي(ره) به تمام مسلمانان به ويژه علما و نخبگان و فرهيختگان در سراسر جهان اسلام اعلام مي‌دارند كه نسبت به خطر افراطي‌گري و تكفير كه بذر آن از سوي استكبار و صهيونيسم جهاني در سرزمين‌هاي اسلامي پاشيده شده است؛ آگاهي بيشتري داشته باشند و در يك صف در مقابل جريان تكفيري تخريب‌گرانه بايستند.
هيئت رئيسه، روساي واحدها و مراكز آموزشي دانشگاه آزاد اسلامي نيز اين اقدام سخيف، غيرانساني، ددمنشانه و غيراخلاقي دشمنان اسلام و بشريت را محكوم كرده و آن را به عموم مسلمانان تسليت گفته‌اند.
شركت فرودگاه‌هاي كشور هم در پيامي اين اقدام شنيع را محكوم كرده است.
در اين پيام آمده است:همفكر و همسو با مسلمانان جهان اسلام در اقصي نقاط عالم، حركت وحشيانه و ملحدانه گروه سرسپرده و فرقه ضاله وهابيت را نسبت به توهين، نبش قبر و تهديد مزار پاك خاندان وحي و نيز ياران باوفا و صديق حضرات معصومين عليهم السلام محكوم مي‌كنيم.
مركز رسيدگي به امور مساجد از ائمه جماعات، فعالان مسجدي و نمازگذاران براي محكوم كردن اين عمل غيرانساني دعوت كرده است.
در بيانيه مركز رسيدگي به امور مساجد آمده است: همگام با فراخوان شوراي هماهنگي تبليغات اسلامي و همراه با عموم مومنين و مومنات غيور و شهادت طلب، از ائمه محترم جماعات، فعالين مساجد و نمازگزاران ارجمند دعوت مي‌كنيم با حضور حماسي و دشمن شكن خود در تجمع اعتراضي كه روز جمعه در ميدان فلسطين برگزار خواهد شد، شركت كنند و آمادگي خود را براي دفاع از مقدسات ديني و مقاومت در برابر هجمه ناجوانمردانه دشمنان، با فرياد و خروش انقلابي نشان دهند.
دانشگاهيان استان كردستان در بيانيه‌اي ضمن تاكيد بر وحدت اسلامي و هوشياري مسلمانان، تخريب مرقد حجربن عدي را كه تمام اديان وآيين‌ها عملي شنيع و مذموم است محكوم كردند.
اصناف، كسبه و بازاريان زنجان هم در اعتراض به هتك حرمت مرقد حجربن عدي تجمع اعتراض آميزي را برگزار كردند.
احزاب و جريانهاي سياسي و فرهنگي، بسيج دانشجويي دانشگاههاي و سازمان جهاد كشاورزي استان اردبيل نيز با صدور بيانيه‌اي هتك حرمت قبر حجربن عدي را محكوم كردند.
نماينده ولي فقيه در استان سيستان و بلوچستان و استاندار با صدور بيانيه‌اي فاجعه ناگوار و تاسف برانگيز تعدي و اهانت عده‌اي كوردل از خدا بي‌خبر به مرقد مطهر حجربن عدي از اصحاب بزرگوار پيامبر(ص) را محكوم كردند.
جامعه طلاب و مدرسان حوزه علميه مظهر التوحيد تايباد نيز در محكوميت هتك حرمت صحابي پيامبر(ص) بيانيه‌اي صادر كرد.
در بخشي از اين بيانيه آمده است، صحابي رسول الله(ص) و احترام به آنها خط قرمز اهل سنت بوده و هر كس بخواهد با زير سوال بردن اصحاب رسول الله(ص) و تخريب آرامگاه آنها به ايشان توهين كند برخورد مي‌كنيم.
دانشجويان دانشگاه هرمزگان با اجتماع درمحوطه پرديس اين دانشگاه اقدام وهابيون را در هتك حرمت صحابي پيامبر گرامي(ص) حجربن عدي را محكوم كردند.
اين دانشجويان با صدور بيانيه‌اي از سازمانهاي بين‌المللي خواستند درقبال جنايت در كشورهاي اسلامي و نسل كشي و اهانت به مقدسات اسلامي و ديگر اديان الهي موضع گيري كنند.
دانشجويان دانشكده علوم پزشكي كرج با شركت درتجمع اعتراض‌آميز عمل ننگين منافقان را در هتك حرمت مرقد حجربن عدي محكوم كردند.

http://www.jomhourieslami.com/1392/13920219/13920219_03_jomhori_islami_akhbar_dakheli_0012.html